Tagi

Wpisy z tagiem: ochrona przed zimą

sobota, 22 września 2012

Radykalne zmiany pogody za oknem przyczyniły się do naszych wielokrotnych rozmyślań na temat innowacyjnych i często niekonwencjonalnych metodach okrywania roślin przed chłodem i mrozami. Jako, że lubimy wszelkiego rodzaju nowości i nowinki z zakresy sadownictwa i rolnictwa postanowiliśmy prześledzić różnego rodzaju fora i wybrać najciekawsze metody zabezpieczenia roślin, kwiatów i krzewów przed mrozem, wiatrem i deszczami.

Podanego poniżej sposobu nie sprawdzaliśmy i de facto nie wiemy jaki może mieć wpływ na nasze rośliny. Podana ponizej prezentacja jest prezentowana tylko i wyłącznie w roli ciekawostki.

1. Kołderka z wełny mineralnej przykryta warstwą ziemi.

Zrobienie takiej kołderki nie wymaga od nas specjalnych umiejętności i polega na zorganizowaniu kawałka wełny mineralnej. Metoda dotyczy ochrony krzewów róży. W wyciętym otworze umieszcza się kwiat, natomiast kołderka spoczywająca na ziemi musi zostać przykryta kopczykiem ziemi, uniemożliwiającym się jej przemieszczanie.

Taka metoda nie wydaje się nam skuteczna, a wręcz uważamy, że może zaszkodzić naszym krzewom, ponieważ wełna szybko się przemoczy, stanie się siedliskiem bakterii i przy pierwszym mrozie stanie się po prostu kostką lodu. Nie spełni zatem swojej funkcji.

Zamieniając jednak wełnę mineralną na agrowłókninę z pewnością uzyskamy pożądany efekt. Wzmocnimy go jeszcze dodatkowo podsypując torfem, stroiszem lub igliwiem. Polecamy!