Tagi

Wpisy z tagiem: targi sadownictwa i warzywnictwa 2013

czwartek, 28 lutego 2013

Zaawansowany technologicznie sprzęt


Firma wydawnicza Oikos Sp. z o. o. po raz pierwszy podjęła się organizowania Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które z sukcesem (ok. 4200 osób zainteresowanych branżą sadowniczo-warzywną) odbyły się 19 i 20 lutego w Warszawskim Centrum Targowym XXI. Była to trzecia edycja tej imprezy i wzięło w niej udział dokładnie 107 wystawców, zajmując ponad 3 tys.2 metrów powierzchni. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska producentów maszyn sadowniczych oraz rolniczych, które umożliwiły zapoznanie się nowymi technologiami stosowanymi w takim oprzyrządowaniu. Landini, John Deere, Kubota czy Claas to jedni z czołowych producentów sprzętu sadowniczego, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą wystawę i z chęcią udzielali szczegółowych odpowiedzi na pytania odwiedzających. Imprezy takie jak ta, cenione są ze względu na możliwość poznania nowych produktów oraz łatwość w ich porównaniu, dlatego tegoroczne Targi odwiedziło ponad 4200 osób, nie tylko z Polski, ale także Rumunii, Włoch, Ukrainy czy Litwy. 


Nowoczesne preparaty i nawozy


Chociaż część pokazowa, dotycząca zmotoryzowanego osprzętowania sadowniczego cieszyła się największym powodzeniem to jednak firmy zajmujące się wytwarzaniem biologicznych i chemicznych środków ochrony roślin również nie mogły narzekać. Chętnie pytano o nowoczesne nawozy oraz stymulatory wzrostu, które w ostatnich czasach robią furorę we wszelkich uprawach sadowniczych. Dyskutowano na temat najlepszych metod ich implikacji oraz przeglądano katalogi z nowoczesnymi i bardzo ułatwiającymi życie akcesoriami ogrodniczymi.


Konferencje naukowe


Dla chętnych zorganizowane były także konferencje naukowe dotyczące efektywnego prowadzenia sadów oraz plantacji warzywnych. Sadownicy chętnie wymieniali się doświadczeniami wyniesionymi z własnych gospodarstw wdając się w dyskusje z wieloma prelegentami. Poziom wszystkich konferencji był bardzo wysoki, co tylko potwierdza fakt, że Targi Sadownictwa i Warzywnictwa mają także wymiar naukowy oraz, że warto wziąć w nich udział ze względu na możliwość zdobycia fachowej wiedzy. Ogólnie odbyło się aż 39 specjalistycznych wykładów na tematy związane z uprawą poszczególnych warzyw. Poruszono także zagadnienia ekonomiczne związane z uprawą i rynkiem zbytu ogórków oraz pomidorów.

Patronat nad wystawą

Wystawa objęta była honorowym patronatem: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych oraz Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw oraz merytorycznym – Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. 


Patron branżowy - AMG (importer Landini)