Tagi

Wpisy z tagiem: całoroczne domku holenderskie

piątek, 26 lipca 2013

Kiedy mamy już swoje własne miejsce na ziemi, zielony kącik do którego możemy uciec przed zgiełkiem miasta, zakątek w którym możemy posadzić kilka roślin i cieszyć się ich wzrostem, warto zadbać także o dach nad głową, który umożliwi nam schronienie podczas deszczu lub ewentualnie pozwoli spokojnie spędzić noc.

Prywatne działki lub miejskie ogródki działkowe zazwyczaj nie dysponują zbyt wielką przestrzenią. Postawienie zatem murowanego lub drewnianego domku nie ma sensu. Koszty finansowe są zbyt duże, poza tym - taka inwestycja mogłaby zająć większość wolnego miejsca, a przecież nie o to nam chodzi by zagracać wolną prestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich amatorów działkowego wypoczynku będą domki holenderskie, które są przenośne i można umieścić je w dowolnym miejscu. Możliwość podłączenia wody czy kanalizacji świetnie niweluje problemy weekendowego lub nawet całorocznego pomieszkiwania, ponieważ nie odczuwamy  żadnego dyskomfortu. Takie małe mieszkanka są nie tylko przytulne, ale także bardzo wygodne, zwykle składają się z dwóch pomieszczeń, aneksu kuchennego, łazienki. Te naprawdę zadbane egzemplarze są niezwykle urokliwe i potrafią w sobie rozkochać nie jedną panią domu.Na naszej działce nie może oczywiście także zabraknąć hamaku lub wygodnych leżaków. Nic nie relaksuje bardziej niż mała drzemka na świeżym powietrzu lub dobra lektura pod parasolem.

Do niezbędnego asortymentu prawdziwego działkowca należy także zaliczyć stolik, krzesełka i grilla. Alternatywą dla tego ostatniego będzie także palenisko. Jeżeli dysponujemy większym obszarem do zagospodarowania możemy pokusić się o kupno lub budowę drewnianej altany oraz postawienie basenu - obecnie nawet w supermarketach są dostępne zestawy basenowe o różnej wielkości i pojemności.